Edi Rama në Turqi për vizitë zyrtare më 6-7 janar

Lajme

Siç bën të ditur Drejtoria e Komunikimeve të Presidencës së Turqisë përmes një komunikate të shkruar, në takimet që do të zhvillohen në kuadër të vizitës më 6-7 janar, do të rishikohen në të gjitha dimensionet marrëdhëniet dypalëshe dhe do të trajtohen hapat që mund të ndërmerren për zhvillimin e bashkëpunimit Turqi-Shqipëri.

Krahas marrëdhënieve bilaterale, në takime gjithashtu do të shkëmbehen mendime për zhvillimet aktuale rajonale dhe ndërkombëtare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *