LAJME

Kosova siguron 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka bërë të ditur se Kosova ka siguruar 500 mijë vaksina antiCOVID nga Pfizer. Zemaj përmes një postimi në Facebook ka shkruar se konfirmimin për sigurimin e këtyre vaksinave e kanë dhënë përfaqësuesit e Pfizer gjatë një takimi virtual të mbajtur sot me ta. “Krahas kësaj, Kosova do të marr […]

Ekipet e Rojës Bregdetare Turke shpëtojnë 53 emigrantë të parregullt

Ekipet e Rojës Bregdetare Turke shpëtuan 19 emigrantë të parregullt pranë brigjeve të rrethit Marmaris të Mugla dhe 34 të tjerë në afërsi të brigjeve të rrethit Bodrum. Ekipet e Komandës së Rojës Bregdetare u dërguan në zonë pranë Marmarisit pasi u njoftuan se një barke i është prishur motori dhe kishte kërkuar ndihmë. Ato arritën të marrin […]