Po, janë të vërteta! 10 vende spektakolare të planetit Tokë

Lajme

Fantastike- kështu mund t’i cilësojmë këto vende të çuditshme e përrallore, të cilat nuk i keni menduar kurrë se mund të ekzistojnë vërtet.

Njihuni me pamje mahnitëse të 10 destinacioneve brilante, duke nisur nga Dalloli që ndodhet në Etiopi dhe deri te Rakotzbrücke në Gjermani.

Dallol – Etiopi

Fly Geyser – Nevada – SHBA

Thor’s Well – Oregon

Goblin Valley State Park – Utah – Shtetet e Bashkuara

Parku Kombëtar Lencois Maranhenses – Brazil

Huacachina – Peru

Plazhi i Kuq – Panjin – Kinë

Nyaung Ohak – Indein – Mianmar

Xhade Giant’s – Irlandë

Rakotzbrücke – Gjermani

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *